Rady kupujícímu

Koupě nemovitosti

Vlastnit nemovitost s sebou přináší řadu výhod. Kromě toho, že se jedná o dlouhodobě jednu z nejjistějších forem uložení peněz, je třeba vidět i jiné nevyčíslitelné užitky – např. pocit bydlení ve „svém“, žádná omezení od pronajímatele, pocit stability atd. Pro mnoho lidí je však proces koupě časově náročný a někdy až psychicky vyčerpávající krok. Makléř má k dispozici data a zkušenosti z předešlých obchodů, zodpoví Vaše otázky, podělí se s Vámi o své profesionální znalosti, vyhledá pro Vás odpovídající nemovitosti a vyřídí veškeré papírování, které realitní transakce obnáší. Profesionálové LIVELI reality s.r.o. Vám s využitím místních informací a přehledu o trendech trhu pomohou zúžit Váš výběr a zrychlit tak celý proces koupě Vaší vysněné nemovitosti.

Co můžete očekávat od prvního setkání s realitním makléřem LIVELI reality s.r.o.?

Makléř LIVELI reality s.r.o. s Vámi bude mluvit o lokalitě, kde chcete žít, o cenách nemovitostí v dané oblasti, školách, dopravě, okolních nákupních centrech a rezidenčních oblastech. Dále Vám popíše jednotlivé kroky celého procesu a zmírní tak napětí kolem celé transakce – možná největší finanční transakce Vašeho života.

Proč si pro tento proces zvolit makléře LIVELI reality s.r.o.?

Naši makléři procházejí pravidelnými školeními a mají přístup k nejnovějším informacím z lokálního realitního trhu. Díky tomu Vám naleznou nový domov rychle a za odpovídající cenu. Důležitá pro Vás bude i garance poskytovaných služeb v podobě podepsaného „Závazku kupujícímu“, který Vám makléř vždy předá. Zaručuje se Vám v něm poskytnout vysoce profesionálních služeb spojených s vyhledáním a zajištěním koupě nemovitosti. Naši makléři Vám mohou ušetřit i hodně peněz, protože s využitím svých znalostí a argumentačních schopností dokáží vyjednat s prodávajícím tu nejlepší cenu – viz odstavec Vytvoření nabídky.

Jakou nemovitost a za kolik?

Předtím, než začnete s vyhledáváním vhodné nemovitosti, musíte uvážit svoji situaci. Vyplatí se nemovitost koupit nebo bydlet v pronájmu? Budete nemovitost financovat hotovostí či hypotékou? Jaký je Váš úvěrový rámec v případě financování hypotékou, a tedy, jak drahá by kupovaná nemovitost měla být? Která banka Vám poskytne hypotéku za nejlepších podmínek? Makléř LIVELI reality s.r.o., ve spolupráci s hypotečními poradci, Vám bude při odpovědích na tyto otázky výborným rádcem.

Vlastníte již nemovitost?

Nákup nové nemovitosti a prodej stávající ve stejnou dobu přináší určité starosti. Klíčové je správné načasování jednotlivých kroků a dokonalé smluvní ošetření celé transakce. S dobrým naplánováním však může vše proběhnout hladce. Předtím, než svoji nemovitost na trhu nabídnete nebo se zavážete ke koupi nové, poraďte se s makléřem LIVELI reality s.r.o.

Rádi byste získali více informací, prosím kontaktujte nás.

Vyhledávání nemovitosti

Když už znáte svůj rozpočet, můžete se vrhnout na to nejdůležitější: stanovení priorit při Vašem výběru.

Váš makléř LIVELI reality s.r.o. s Vámi na první schůzce vyplní tzv. „Formulář přání a potřeb“, ve kterém si s Vámi ujasní Vaše priority v oblasti:

  1. Lokalita a občanská vybavenost – chcete žít v rušném středu velkoměsta či na ospalém předměstí? Máte malé děti a je pro Vás důležitá blízkost škol, školek či dětských hřišť? Zvažte, jak vypadá běžný den ve Vaší rodině, a přizpůsobte tomu výběr vhodné lokality.
  2. Typ nemovitosti – hledáte rozlehlé sídlo, malý domek či byt? Jedná se o místo, kde budete trvale žít, víkendovou chatu nebo kupujete nemovitost jako investici k následnému pronájmu?
  3. Novostavba či starší nemovitost – upřednostňujete tradiční domy a byty či máte rádi moderní architekturu s minimálními nároky na údržbu?
  4. Vybavení – je pro Vás důležitý balkon? Potřebujete nutně sklep či jiné skladovací prostory? Nedovedete si představit život bez bazénu?

To vše jsou otázky, na které byste si měli odpovědět dříve, než začnete se samotným vyhledáváním.

Prvotní průzkum na internetu můžete udělat Vy sami, nebo ho za Vás může udělat Váš makléř LIVELI reality s.r.o.. Před domluvením samotné prohlídky kontaktujte makléře a proberte s ním „pro a proti“ jednotlivých nabídek. Domluvte se, které dny a časy prohlídek Vám vyhovují a zbytek můžete nechat na něm. Makléř LIVELI reality s.r.o. Vám sestaví program prohlídek a na všechny půjde osobně s Vámi. Díky svým zkušenostem objeví i možné skryté problémy navštívené nemovitosti, nebo naopak poradí jak jednoduchou úpravou „vady na kráse“ odstranit.

Po každé prohlídce si sepište, co se Vám na nemovitosti líbilo a co nikoli. Makléř ve spolupráci s Vámi vytvoří systém hodnocení, který Vám společně s Vašimi poznámkami pomůže zúžit výběr a urychlí tak hledání Vašeho nového domova.

Vytvoření nabídky

Neocenitelným pomocníkem Vám bude makléř LIVELI reality s.r.o. i při vyjednávání s prodávajícími, případně s jejich realitním makléřem v okamžiku, kdy se rozhodnete pro koupi konkrétní nemovitosti. Je možné, že před definitivní dohodou o podmínkách prodeje proběhnou ještě další jednání mezi Vámi a prodávajícími. To je pro makléře LIVELI reality s.r.o. zcela běžná záležitost a celým procesem Vás profesionálně provede. Spolehněte se na jeho zkušenosti a odbornou kvalifikaci, díky nimž je Vám schopen domluvit i snížení ceny nemovitosti těsně před její koupí. Ještě před definitivním potvrzením Vašeho zájmu o koupi s Vámi makléř prostuduje rezervační smlouvu a vysvětlí všechny její body.

Financování nemovitosti

V mezidobí mezi podpisem rezervační smlouvy a kupní smlouvy máte čas dořešit financování.

  • Hotovost
    V případě, že máte potřebnou částku v hotovosti, vyhnete se procesu schvalování úvěru a transakce tak může být uzavřena velmi rychle. Hotovostní platbu řada prodávajících ocení i případnou slevou. Současně by všichni kupující, platící hotově, měli promyslet možná úskalí takové transakce, jako např. Při pořízení nemovitosti jako svého primárního bydliště přijdou o daňové výhody poskytované státem u hypotéčních úvěrů.
  • Hypotéka
    Již dříve jste si ověřili, že úvěr v potřebné výši dostanete – teď jde o to, dosáhnout co nejlepších podmínek.

Rádi byste získali více informací, prosím kontaktujte nás.

Uzavření obchodu a předání nemovitosti

Podpis kupní smlouvy

Po podpisu rezervační smlouvy přichází klíčová fáze obchodu, a sice podpis kupní smlouvy. Tu připravuje buď strana prodávající - v takovém případě ji bude Váš makléř ve spolupráci s advokátem připomínkovat a upravovat, anebo strana kupující. V tomto případě ji připraví naši advokáti a budou pečlivě hlídat veškeré úpravy, které navrhne protistrana. Samotný podpis kupní smlouvy se odehrává u advokáta. Termín této schůzky naplánuje a zajistí Váš makléř LIVELI reality s.r.o. ve spolupráci s Vámi a zástupci prodávajících. V některých případech, zejména v situaci, kdy budete financovat koupi prostřednictvím hypotečního úvěru, je před podpisem samotné kupní smlouvy třeba podepsat smlouvu o budoucí smlouvě kupní. I vypracování, případně připomínkování této smlouvy, je samozřejmě součástí našich služeb. V neposlední řadě je třeba ohlídat tok Vašich peněz. Zajistíme bezpečnou úschovu kupní ceny u nezávislých subjektů (advokáta či notáře) a dohlédneme na dodržení všech podmínek pro její vyplacení prodávajícímu.

Předání nemovitosti

Po podpisu kupní smlouvy, následuje závěrečné setkání, kdy prodejce předává nemovitost kupujícímu. Realitní makléř LIVELI reality s.r.o. Vám s převzetím nemovitosti napomáhá a připraví předávací protokol, který s Vámi a prodávajícím projde bod po bodu. Pokud je dle kupní smlouvy vše v pořádku, přichází ta stěžejní část – konečně získáte klíče od svého nového domova!

Náš makléř LIVELI reality s.r.o. Vám pomůže i s převedením energií a služeb, zajistí, aby byla včas uhrazena daň z převodu nemovitostí a v případě potřeby a Vašeho zájmu zajistí stěhování, úklid, malování a podobné služby.

Pojištění nemovitosti

Nezapomeňte Vaši nově nabytou nemovitost řádně pojistit.

Pronájem nemovitosti

Pokud nemovitost kupujete za účelem pronájmu, pak Vám doporučujeme ještě před samotnou koupí ověřit možnosti a zájem o pronájem této nebo podobné nemovitosti. Vytvoříte si tak obrázek o předpokládaném výnosu. Navíc málokterá nemovitost je pronajata 12 měsíců v roce, musíte počítat i s měsíci, kdy bude volná a s investicemi do renovací. Kupujete-li nemovitost bez nájemce a bez předjednaného zájemce o pronájem, buďte velmi opatrní s výší odhadovaného nájemného a nechte si zpracovat analýzu reálnosti předpokládaného výnosu od realitního profesionála – makléře LIVELI reality s.r.o.. Více o pronájmu nemovitosti se dozvíte v sekci Rady pronajímateli.

Rádi byste získali více informací, prosím kontaktujte nás.


spolehlivá firmaAsociace realitních kanceláříčeské realitydomy byty pozemkyjihočeské nemovitostiRealCitySreality
Liveli reality
created by LYSWEB
exported from Realko