Rady nájemci

Pronájem nemovitosti

Stále více klientů využívá při vyhledávání nemovitostí k pronájmu služeb realitních makléřů. Makléř má k dispozici data a zkušenosti z předešlých obchodů, zodpoví Vaše otázky, podělí se s Vámi o své profesionální znalosti a vyřídí veškeré vyhledávání a papírování, které realitní transakce obnáší. Profesionálové LIVELI reality s.r.o. s využitím místních informací a přehledu o trendech trhu pomohou klientům zúžit jejich výběr.

Co můžete očekávat od prvního setkání s realitním makléřem?

Makléř LIVELI reality s.r.o. s Vámi bude mluvit o lokalitě, kde chcete žít, o cenách nemovitostí v dané oblasti, školách, dopravě a okolních nákupních centrech a rezidenčních oblastech.

Proč si pro tento proces zvolit makléře LIVELI reality s.r.o.?

Naši makléři procházejí pravidelnými školeními a mají přístup k nejnovějším informacím z lokálního realitního trhu. Díky tomu Vám naleznou nový domov rychle a za odpovídající cenu.

Kterou nemovitost a za kolik?

Před rozhodnutím, kterou nemovitost si pronajmout, přemýšlejte nad svým životním stylem, Vašimi současnými i předpokládanými potřebami v oblasti bydlení a Vašem rozpočtu. Je dobré vytvořit si seznam požadavků, které byste ve svém novém domově chtěli a seřadit je podle důležitosti – brzy zjistíte, jak hledat ten správný domov obsahující vyvážený poměr mezi „musím mít“ a „bylo by hezké mít“. Je důležité také zvážit lokalitu, protože i ta je podstatnou součástí jakéhokoli bydlení.

Když víte, co hledáte, je na čase vyřešit, co si můžete dovolit. Bude nezbytné zhodnocení Vašich příjmů, úspor, měsíčních výdajů a úvěrů nebo splátek a případně i částky, kterou si i přes měsíční výdaje za pronájem chcete i nadále uspořit. I s tímto Vám pomůže Váš realitní makléř LIVELI reality s.r.o..

Rádi byste získali více informací, prosím kontaktujte nás.

Vyhledání nemovitosti

V okamžiku, kdy jste připraveni navštívit nemovitosti odpovídající Vašim představám, požádejte svého makléře LIVELI reality s.r.o. o naplánování prohlídek a ujištění, že nenavštívíte nemovitosti, které jste již v minulosti viděli. Po každé prohlídce si sepište, co se Vám na nemovitosti líbilo a co nikoli. Spolu s Vaším makléřem si vytvořte systém hodnocení, který Vám společně s Vašimi poznámkami pomůže zúžit výběr a urychlí tak hledání Vašeho nového domova.

Vyjednávání

Jakmile najdete nemovitost svých snů, je na čase začít řešit finanční a smluvní stránku pronájmu. Nechte svého makléře LIVELI reality s.r.o., ať Vás tímto procesem provede. Zjistí za Vás, za kolik se pronajímají nemovitosti v okolí, kde byste chtěli žít, jak vysoké poplatky za služby musíte hradit a zda je potřeba investovat do oprav. Je také dobré vědět, které vlastnosti nemovitosti zvyšují nebo snižují výši nájemného a zároveň poplatků za služby. Je obvyklé, že pronajímatel dostane více nabídek na pronájem jeho nemovitosti, nechte proto raději svého makléře LIVELI reality s.r.o., ať s ním nabídku projedná.

S vlastnictvím nemovitosti je spojena celá řada činností a péče, kterou nemovitosti potřebují a o kterou by se měl starat majitel. Jedná se zejména o:

  1. Bezpečnost – každá nemovitost vyžaduje pravidelné revize a kontroly (elektrické vedení a zařízení, plynová zařízení, komín atd.)
  2. Udržení dobrého stavu nemovitosti – jedná se o průběžné opravy a výměny (malování, výměna koberců a jiných podlahových krytin, ošetření dřevěných nebo kovových ploch nátěry atd.)
  3. Renovace a modernizace – po několika letech potřebuje nemovitost rekonstrukci (zateplení fasády, výměna střechy, výměna plynového kotle a topení atd.)

Pro jednotlivé sekce musí mít majitel nemovitosti tvořeny rezervy, aby byl schopen reagovat jak na plánované udržování, opravy a renovace nemovitosti, tak na nahodilá a neočekávaná překvapení, a aby zabezpečil plynulý chod užívání nemovitosti. Zkontrolujte, zda tyto náklady hradíte Vy nebo pronajímatel a dohodněte se na těchto skutečnostech v nájemní smlouvě.

Rádi byste získali více informací, prosím kontaktujte nás.

Uzavření obchodu a předání nemovitosti

Uzavření nájemní smlouvy

Pokud máte vybranou nemovitost, odsouhlasenou výši nájmu, kauci a zálohy na služby, čeká na Vás příprava nájemní smlouvy. Ačkoli se proces pronájmu vyvíjí velmi pozitivně ve Váš prospěch a vše je relativně jednoduché, nenechte se přimět k situaci, kdy nevyužíváte právních služeb při sestavování nebo komentování nájemní smlouvy. Kontrola věcné i formální stránky nájemní smlouvy je pro každého nájemce velmi důležitá, proto připravujte nájemní smlouvu za podpory realitního makléře

LIVELI reality s.r.o., který prochází školením právního povědomí, a nezávislého právníka. Před uzavřením nájemní smlouvy doporučujeme využít poslední možnosti prohlídky nemovitosti. Je to Vaše poslední šance ujistit se, že všechny odsouhlasené položky jsou připraveny ve Váš prospěch.

Předání nemovitosti

Po podpisu nájemní smlouvy následuje závěrečné setkání, kdy pronajímatel předává nemovitost nájemci. Realitní makléř Vám s převzetím nemovitosti napomáhá a zpravidla pro převzetí připraví předávací protokol, který s Vámi a pronajímatelem projde bod po bodu a vysvětlí. Pokud je vše v pořádku a dle nájemní smlouvy, přichází ta stěžejní část – konečně získáváte klíče od svého nového domova!

Pojištění

Chránit Vaši domácnost pomocí pojištění je nezbytné. Jak detailní pojistku budete chtít, záleží jen na Vás. Pronajímatel navíc uzavírá pojištění nemovitosti, které nemovitost chrání většinou proti živelným pohromám, požáru, krádeži a vandalismu. Nezapomeňte tuto pojistku zkontrolovat. Pojistka může být také rozšířena tak, aby zahrnovala i pojištění osobního majetku – tzn. nábytku, jízdních kol apod.

Rádi byste získali více informací, prosím kontaktujte nás.


spolehlivá firmaAsociace realitních kanceláříčeské realitydomy byty pozemkyjihočeské nemovitostiRealCitySreality
Liveli reality
created by LYSWEB
exported from Realko