Rady pronajímateli

Pronájem nemovitosti

Jste připraveni pronajmout Vaši nemovitost? Pokud ano, vyberte si RK LIVELI reality s.r.o., která má zkušenosti s pronájmem nemovitostí a zobchodovala nemovitosti podobné té Vaší. Realitní makléř LIVELI reality s.r.o. s Vámi probere způsoby, jak Vaši nemovitost pronajmout rychle a za nejlepší cenu!

Formy spolupráce

Nejčastěji volené formy spolupráce s realitní kanceláří jsou:

  1. Exkluzivní zprostředkování

    Při této formě spolupráce reprezentuje vlastníka nemovitosti pouze jedna (exkluzivní) kancelář. Makléř LIVELI reality s.r.o. díky propracovanému systému referenční spolupráce., kooperuje i s dalšími kancelářemi, které by mohly přivést vhodného nájemce. Tím pro Vás zajišťujeme pronájem v nejrychlejší možné době. Exkluzivní spolupráce také znamená, že máte jedinou kontaktní osobu, se kterou řešíte všechny otázky spojené s pronájmem Vaší nemovitosti a tak jsou jasně nastavena práva, povinnosti a především zodpovědnost Vašeho realitního makléře.

  2. Neexkluzivní zprostředkování

    Při neexkluzivním zprostředkování reprezentují vlastníka nemovitosti dvě a více realitních kanceláří. Nemovitost nabízená více subjekty si na trhu zpravidla uměle konkuruje a často tak vede ke zmatení poptávajícího klienta, který si takovýchto nabídek většinou nevšímá, protože se v nich není schopen zorientovat. Nejasná zodpovědnost makléře spojená s neexkluzivním zprostředkováním může vést k nižšímu pracovnímu nasazení.

Jste připraveni začít? I pokud jste začali o pronájmu Vaší nemovitosti jen přemýšlet, kontaktujte nás. Zodpovíme Vaše dotazy, případně Vás nasměrujeme na realitního odborníka zaměřujícího se na nemovitosti podobné té Vaší.

Rádi byste získali více informací, prosím kontaktujte nás.

Marketing nemovitosti

1. KROK - Marketingový plán

Makléř LIVELI reality s.r.o. pro Vaši nemovitost vytvoří marketingový plán, který ji pomůže odlišit od ostatních nemovitostí a přitáhne zájemce o její pronájem. Při tvorbě tohoto plánu využívá makléř Liveli reality s.r.o. „Marketing System“, který představuje rychlý export Vaší nemovitosti na přední realitní servery a do tištěných magazínů, umístění Vašeho inzerátu na stránky www.liveli.cz , odesílání Vašeho inzerátu poptávajícím, kteří projeví zájem o nemovitost stejných nebo podobných parametrů a další činnosti vedoucí k rychlému pronájmu Vaší nemovitosti. Velká část práce makléře nebude ani vidět, ani slyšet. Protože je ale důležité, abyste měli o celém procesu přehled, předáváme našim klientům při podpisu exkluzivní smlouvy detailně zpracovaný marketingový plán, v němž je přehledně vyznačeno, kde a jakou formou budeme jeho nemovitost na trhu prezentovat. Kdykoli si tak můžete zkontrolovat, že pronájem Vaší nemovitosti probíhá tak, jak jste si s Vaším makléřem domluvili. Zároveň se makléř klientovi zavazuje, že ho bude minimálně jednou týdně o průběhu pronájmu jeho nemovitosti informovat.

2. KROK - Stanovení správné výše nájemného

Klíčovou částí marketingového plánu je stanovení správné výše nájemného Vaší nemovitosti. Pokud je nájemné příliš nízké, nedosáhnete optimálního výnosu, a pokud je zase příliš vysoké, zájemce to odradí. Optimální výši nájemného stanovíte společně s Vaším makléřem LIVELI reality s.r.o., který pro Vaši nemovitost vypracuje tzv. Srovnávací tržní analýzu, ve které uváží lokalitu, občanskou vybavenost, velikost, stav a vybavení nemovitosti a také výši nájemného nedávno pronajatých srovnatelných nemovitostí.

Společně s výší nájemného se musíte také rozhodnout, zda veškeré poplatky za služby (elektřina, voda, plyn, odpad) bude hradit přímo nájemce nebo je budete hradit Vy (v takovém případě by Vám poplatky platil nájemce společně s nájmem). Výčet zálohových plateb můžete zakomponovat do nájemní smlouvy, čímž předejdete možným komplikacím v budoucnu. Na závěr musíte také zvážit stanovení kauce (depozita), která je placena pronajímateli zpravidla ve výši jednoho měsíčního nájemného a poplatků za služby.

3. KROK - Prohlídky nemovitosti

I když je nájemce ve Vaší nemovitosti hostem, chcete, aby se cítil jako doma. Proto je důležité Vaši nemovitost na prohlídku důkladně připravit. Začněte pořádným úklidem. Doporučujeme také nově vymalovat, uklidit dvůr a zahradu, pohrát si s vizuálním dojmem nemovitosti či rozsvítit všechna světla. Zeptejte se svého makléře na další tipy, které mohou pomoci u většiny potenciálních nájemců vytvořit lepší dojem z Vaší nemovitosti.

Rádi byste získali více informací, prosím kontaktujte nás.

Vyjednávání a uzavření obchodu

V případě, že je nájemce po prohlídce Vaší nemovitosti připraven vyslovit nabídku, kontaktuje Vás a Vašeho makléře. Nájemce by měl svou nabídku prezentovat formálně, společně s uvedením požadovaných termínů podpisu nájemní smlouvy a následného nastěhování. Pakliže se obě strany dohodnou, je třeba vytvořit nájemní smlouvu. Tu pro Vás připraví makléř LIVELI reality s.r.o. za pomoci nezávislého právníka.

Finální nájemní smlouvu podepisují nájemce a pronajímatel za účasti realitního makléře, který sumarizuje finální podmínky nájemní smlouvy a vysvětlí poslední dotazy. Notářsky ověřené podpisy nájemní smlouvy nejsou vyžadovány.

Po podpisu smlouvy následuje závěrečné setkání, kdy pronajímatel předává nemovitost nájemci. Realitní makléř Vám s předáním nemovitosti napomáhá a zpravidla pro předání připraví předávací protokol, který s Vámi a nájemcem projde bod po bodu. Pokud je vše v pořádku dle nájemní smlouvy, je nemovitost předána novému nájemci.

Rádi byste získali více informací, prosím kontaktujte nás.


spolehlivá firmaAsociace realitních kanceláříčeské realitydomy byty pozemkyjihočeské nemovitostiRealCitySreality
Liveli reality
created by LYSWEB
exported from Realko